Marcus Ericsson kierowcą Saubera w sezonie 2015

Zespół Sauber potwierdził, że w przyszłym sezonie barw stajni z Hinwil bronił będzie Marcus Ericsson. O nawiązaniu współpracy z byłym kierowcą Caterhama już wczoraj pisał szwajcarski Blick oraz niemiecki AMuS.

Marcus Ericsson:

“Po bardzo trudnym tygodniu nagle dostałem najlepszy przedświąteczny prezent w życiu. Sauber zaufał mi i to sprawia, że jestem dumny, bo zespół jest znany z bycia najlepszym w rozwijaniu młodych kierowców.”

“To będzie duże wyzwanie. Dam z siebie wszystko, aby rozwijać siebie i sprostać wyzwaniu przybliżenia Saubera do czoła stawki, miejsca do którego zespół należy.”

Monisha Kaltenborn:

“Wiemy, że Marcus to bardzo zmotywowany kierowca. Nie miał łatwego startu w F1, jednak zachował spokój i robił postępy, szczególnie w ostatnich wyścigach. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Marcusem da zespołowi świeży impuls.”

Co ciekawe te same źródła, które już wczoraj namaściły Ericssona, podały dzisiaj, że w przyszłym sezonie w drugim bolidzie zespołu Sauber zobaczymy Giedo van der Garde. Z informacji przekazanych przez zespół na oficjalne potwierdzenie tożsamości drugiego kierowcy będziemy musieli jeszcze poczekać. Rodzi się pytanie co Sauber zamierza zrobić z Sutilem, który zdaje się mieć zapisany jeszcze jeden sezon w kontrakcie. Możliwe, że niemiecki kierowca zostanie spłacony.