Wstępny raport w sprawie wypadku Bianchiego jeszcze dziś

[AKTUALIZACJA 14:30] FIA zapowiedziała, że o 16:00 czasu polskiego zaplanowano spotkanie z przedstawicielami mediów, podczas którego zostaną przedstawione wstępne ustalenia, dotyczące niedzielnego wypadku. W spotkaniu wezmą udział Jean Todt, Charlie Whiting i Ian Roberts.

Z informacji, które pojawiły się w padoku wynika, że jeszcze dzisiaj FIA przedstawi wstępne wyniki śledztwa w sprawie niedzielnego wypadku na torze Suzuka. W wypowiedziach niektórych kierowców da się wyczuć niezadowolenia, a nawet złość wywołaną sposobem prowadzenia śledztwa lub jego wynikami, które zawodnicy prawdopodobnie już znają.

Czego możemy się spodziewać po raporcie? Najbardziej prawdopodobna jest wersja, w której główną przyczyną wypadku będzie nadmierna prędkość kierowcy w strefie z podwójną żółtą flagą. AMuS oraz Autosprint podają, że analiza telemetrii nie wykazała, aby kierowca zdjął nogę z gazu. W czasie wypadku bolid Bianchiego miał być w pełni sprawny. W tak delikatnej sprawie warto poczekać jednak na oficjalne informacje, a może nawet i nieco dłużej, bo publikacja ustaleń FIA może wywołać wiele głosów, że w tej sprawie potrzebne jest niezależne śledztwo.

Więcej szczegółów powinniśmy poznać już niebawem.