Rosberg rozciął stopę podczas treningu na plazy

Większość ekspertów jest zgodna, że podczas najbliższego weekendu wyścigowego pierwsze skrzypce będą grały zespoły zasilane silnikami Mercedesa. Wynika to z dwóch prostych faktów: konfiguracji toru obfitującej w długie proste oraz mocy samej jednostki z Brixworth. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że walka o pierwsze pole startowe oraz zwycięstwo w niedzielnym wyścigu rozegra się pomiędzy Hamiltonem i Rosbergiem.

Niemiec dość pechowo rozpoczął przygotowania do weekendy wyścigowego. Z informacji przekazanych wczorajszego wieczoru przez Jennie Gow, podczas zapowiedzi wyścigu w stacji BBC 5 Live, wynika, że Rosberg nabawił się kontuzji stopy. Według dziennikarki uraz nie jest poważny, ale może mieć wpływ na formę kierowcy. Nieco więcej światła na całą sprawę rzucił Will Buxton, który napisał na Twitterze, że kontuzji uległ duży palec lewej stopy, a rozcięcie nie jest jedynie powierzchowne. Kierowca porusza się po padoku w luźnym i rozsznurowanym bucie.

Z pozoru niegroźna kontuzja może okazać się niezwykle uciążliwa, szczególnie podczas wyścigu, w czasie którego nie ma mowy o używaniu luźnego obuwia.