Tony Fernandes: To decydujący sezon

Bardzo ważne słowa padły dziś podczas prezentacji kierowców z ust Tonego Fernandesa. Właściciel zespołu Caterham zasugerował, że jeśli nadal zielone bolidy będą dojeżdżać w ogonie, to jego przygoda z F1 prawdopodobnie się zakończy.

“Jeśli ciągle będziemy w ogonie na zakończenie tego roku, nie będziemy tego kontynuowali.”

“To decydujący sezon. Większość osób spisała nas na straty. Z porażki można wyciągnąć siłę.”

“Musimy spróbować czegoś innego. Nie spisywaliśmy się dobrze jako zespół od kiedy założyłem zespół i musieliśmy podjąć pewne, radykalne kroki.”

“Ważne jest w tym roku, abyśmy byli w stanie walczyć o punkty, o motywację. Nie ma nic przyjemnego w podróżowaniu dookoła świata i przyjeżdżaniu na końcu; dla nikogo w zespole.”

“F1 to cholernie trudny sport. Nie doceniłem go. Popełniliśmy kilka błędów, próbowaliśmy przeskoczyć za szybko pewne rzeczy, a jeśli bylibyśmy bardziej konserwatywni mogliśmy walczyć z zespołami środka stawki.”

Tymczasem dziennikarze obecni w Leafield donoszą, że udało im się podejrzeć nowy bolid zespołu. Kolejną ważną informacją, która dotarła bezpośrednio z fabryki numeracja bolidów. Kobayashi będzie jeździł z numerem 10, a Ericsson z numerem 9.