Kolles działa w imieniu rumuńskich koncernów państwowych?

Mimo braku oficjalnego potwierdzenia FIA w sprawie podmiotów, które złożyły swoje aplikacje w procesie rekrutacji nowego zespołu, każdy dzień przynosi nowe informacje. Według informacji przekazanych przez AMuS na jednym ze zgłoszeń widnieje nazwisko Colina Kollesa, byłego szefa zespołów Force India oraz HRT.

Adam Cooper sugeruje, że cieszący się nie najlepszą opinię w F1 Kolles działa w imieniu kilku rumuńskich koncernów państwowych, które w zeszłym roku próbowały dołączyć do stawki, przejmując jeden z istniejących zespołów. Doświadczony dziennikarz wskazuje, że ważną rolę w całej operacji ma odgrywać koncern Dacia.

Publikacja tych informacji wywołała w Rumuni spore poruszenie, dlatego wielu dziennikarzy próbowało zweryfikować te doniesienia u źródła. Według hotnews.ro, który kontaktował się z przedstawicielem producenta trop wskazany przez Coopera jest całkowicie nietrafiony. Dacia nie jest zaangażowana w projekt, co nie zmienia faktu, że wkrótce zespół o rumuńskich korzeniach może pojawić się na torze.