Firma Kumho przeprowadziła test opon F1

Firma Kumho w połowie września przeprowadziła trzydniowe testy opon, których specyfikacja spełnia standardy obowiązujące w F1. Takie informacje opublikował przedwczoraj serwis tyrepress.com Choć test na Circuit de Catalunya był dedykowany dla serii Auto GP, to autorzy artykułu sugerują, że Koreański producent już w 2004 roku wyraził swoje zainteresowanie F1. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Kumho od 2007 na bieżąco monitoruje sytuację i czeka na dogodny moment, aby dołączyć do rywalizacji.

Pojawienie się informacji po prawie dwóch miesiącach od przeprowadzenia testów, z pewnością ma związek z przeciągającymi się negocjacjami firmy Pirelli z FIA. Na chwilę obecną wydaje się, że jedynie Włosi są w stanie dostarczyć opony na przyszły sezon, dlatego coraz głośniej zaczynają mówić o możliwości zerwania współpracy. Informacja o pojawieniu się nowego gracza, dysponującego technologią gotową do wdrożenia, z pewnością nie pozostanie bez wpływu na proces negocjacji.

Tymczasem Pirelli na ostatni wyścig sezonu zamierza przywieźć przyszłoroczne mieszanki, które zespoły będą mogły sprawdzić podczas wolnych treningów.