Sky potwierdziło testy Kubicy na antenie

W piątek publikując zdjęcia Roberta Kubicy wspomniałem Wam o moich wątpliwościach wokół całej sytuacji. Cieszę się, że wstrzymałem się nieco z ich publikacją, bo co nieco się wyjaśniło. Mocno dała mi do myślenia sytuacja, w której dziennikarz Sky Sport 24 przekazał mi zdjęcia Roberta, zamiast wykorzystać je na antenie. To trochę tak jakby nasz rodzimy TVN24 zrezygnował z pierwszeństwa w przekazaniu ważnych informacji.

Dziś już wiem, że stacja czekała z publikacją zdjęć do momentu spotkania z Flavio Briatore, który został zaproszony, aby skomentować całą sytuację.


Poniżej znajdziecie tłumaczenie najważniejszych fragmentów wywiadu przygotowane przez Agnieszkę Koszmider z serwisu f1zone.pl.

“Widziałem go kilka razy, odwiedzałem go w szpitalu. Powiedziałem mu, że ma nie spieszyć się z powrotem. Talent nie został utracony, ale trzeba myśleć o zdrowiu, by odzyskać je w 100%. Myślę, że Robert dojdzie do siebie, jednak musi nastawić się na dwuletni okres powrotu, bo nie może w pełni prowadzić bolidu. Jeśli chce jeździć w F1, a nie jest w pełni zdrów – to będzie mu trudno. Robert ma trudną drogę do przebycia. Byłbym przeciwny jego jazdom samochodem już teraz. To nikomu nie służy. Trzeba zrozumieć sytuację w której się jest i ją przeżyć. Takie jest życie.”