Shakedown Kubicy

Zdjęcia Roberta Kubicy kręcącego się w okolicy samochodu rajdowego obiegły już większość polskich portali sportowych. Pierwsza wzmianka, że Robert wykonał wczoraj jazdę próbną Skodą Fabią opublikował włoski serwis ivg.it. W tym samym czasie kilka zdjęć pojawiło się na Facebooku zespołu RALLY CHE PASSIONE.

Ponieważ zdjęcia nie pokazują w sposób jednoznaczny, że Robert rzeczywiście zasiadł za kierownicą rajdowego auta, postanowiłem tę informację zweryfikować. Dotarłem do Antonio Boselliego, dziennikarza włoskie stacji SkySport24, który potwierdził, że Robert wykonał krótki przejazd Skodą Fabią w okolicy Rovegno. Z jego informacji wynika, że nie była to pierwsza tego typu próba. Chwilę później informację potwierdził inny włoski dziennikarz Roberto Chinchero.

Dzięki uprzejmości Antonio Boselliego mogę Wam zaprezentować wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia, które zostały wykonane.


fot. Sky Sport 24

Cała historia oraz zdjęcia są na pewno balsamem na bolące serca polskich kibiców, jednak jest kilka małych znaków zapytania. Z publikacją moich wątpliwości powstrzymam się do jutra, bo być może w międzyczasie pojawią się nowe informacje. Zdjęcie za kółkiem lub krótki film ucięłyby wszelkie spekulacje…